Ezine Peyniri Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Ezine Peyniri Fiyatlarını Etkileyen Faktörler


Tam yağlı Ezine peyniri sahip olduğu lezzet dolayısıyla hemen hemen herkes tarafından tercih edilmektedir. Ezine Peyniri fiyatı sezonsal olarak ayrıca değişmektedir.

  • Paylaş Pinterest

Tam yağlı Ezine peyniri sahip olduğu lezzet dolayısıyla hemen hemen herkes tarafından tercih edilmektedir. Ezine Peyniri fiyatı sezonsal olarak ayrıca değişmektedir.

Ezine Peyniri Fiyatları

İnek, koyun ve keçi sütlerinin belirli oranlarda kullanılması ile ve geleneksel yöntemler ile üretilen Ezine peyniri ülkemizde olduğu kadar dünya çapında da bilinen ve tercih edilen yerel ürünlerimizden birisi olmaktadır.

Ezine Peyniri Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Ezine peyniri sadece mevsiminde üretilen bir peynir çeşidi olmaktadır. Ayrıca hayvanların sütlerini almak için sürekli olarak suni döllendirme yöntemini kullanmak yerine doğal çiftleşme zamanlarında süt vermelerinin beklenmesi ezine peyniri fiyatları etkilemektedir.

Ezine Peyniri Fiyatı Toptan

Ezine Peyniri Fiyatı Toptan

Ezine İnek peynirinin fiyatlarının diğer beyaz peynirlerin fiyatlarından farklı olmasının bir diğer nedeni ise sadece belirli bir bölgede yetişen hayvanların sütlerinden elde edilmesidir. Bu hayvanların dışında herhangi bir hayvanın sütünün karıştırılmaması sebebiyle de elde edilen süt miktarı sınırlı olmaktadır.

Ezine peyniri fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer etmen ise inek, keçi ve koyun sütlerinin birlikte kullanılmasıdır. Özellikle keçi sütü elde edilmesi zor olan bir süt olduğu için fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır.

Ezine Peyniri Fiyat Aralıkları

Ezine peyniri değişen ağırlıklarda piyasaya sunulmaktadır. Çabuk tüketim gerektiren ve vakumlanmış ambalaj içerisinde raflardaki yerini alan Ezine peynirleri genellikle 650-850 gr arasında değişiklik gösteren ağırlıklara sahip olmaktadır.

Toplu bir şekilde Ezine peyniri almak isteyenler için ise teneke kutularda satışa sunulan Ezine peynirleri de bulunmaktadır. Teneke kutular içerisinde 2, 5 ve 17 kiloluk seçenekler bulunmaktadır. Teneke kutular içerisindeki Ezine peynirleri kendi salamura sularında bekledikleri için de saklama koşullarına uygun bir şekilde muhafaza edilmeleri durumunda son kullanma tarihine kadar bozulmadan kalabilmektedir.

Ezine peyniri fiyatları ise gramajlarına göre farklılık göstermektedir. 650 gram olan ve vakumlu paketlerde satışa sunulan peynirlerin fiyat aralıkları 55 ile 65 TL arasında değişirken teneke kutularının fiyatları ise 200 TL ile 1.400 TL arasında değişiklik göstermektedir. Teneke kutularında ki bu fiyat farkı sahip oldukları ağırlıklarının geniş aralığa sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

Ezine Peyniri Nasıl Saklanmalıdır?

Ezine peynirlerinin üretiminde gıda güvenliğine her zaman öncelik verilmektedir. Ezine peynirlerinin lezzetinden bir şey kaybetmemeleri ve sağlıklı bir şekilde tüketicilere ulaşması için ise soğuk zincir kullanılarak ve gıda taşımacılığına uygun bir şekilde tüketicilere ulaştırılmaktadır.

Sizlerin de evlerinize aldığınız Ezine peynirlerinin son kullanma tarihine kadar güvenle saklayabilmeniz için ambalajının içerisinde ve buzdolabında saklanması gerekir.

Ezine Peyniri Nasıl Saklanmalıdır?

Evlerinize aldığınız Ezine peynirlerinin son kullanma tarihine kadar güvenle saklayabilmeniz için ambalajının içerisinde ve buzdolabında saklanması gerekir.

Ezine Peyniri’nin saklanma koşulları ile ilgili ayrıca diğer yazımızı okuyabilirsiniz; Ezine İnek Peyniri Nasıl Saklanır?